Hande Güven Dostluk Spor’da

Paylaş
 

Transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nin iddialı ekiplerinden Dostluk Spor Kulübü, Milli Takımımızın tüm kategorilerinde sayısız kez forma giyen Hande Güven’i kadrosuna kattı.

Bu sezon çok önemli bir yatırımla lige girmeye hazırlanan Dostluk Spor Kulübü, Samsun Basketbol ve Orduspor ile Süper Lig deneyimi yaşayan ve son olarak As Osmaniye Gençlik takımı ile 2. ligden Süper Lig’e yükselme başarısı gösteren, 1986 doğumlu ve 1.75 boyundaki deneyimli oyun kurucu Hande Güven’i (Kayalar) kadrosuna kattı.

Dostluk Spor adına konuşan Sportif Koordinatör Davut Güngör, “Bu sezon hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Hedefimiz TKB2L’de şampiyon olmak ve 2 yıl içerisinde de Süper Lig’de yer almak” diye konuştu.

Güngör, “Hande TKBL’de birçok kulüpte oynamış, her jenerasyonda Milli takim forması giymiş çok kariyerli ve başarılı bir sporcu. Hande’nin sporcu kişiliği ve karakterli duruşu, genç sporcularımızın gelişimi için de çok önemli olacağına inanıyorum” dedi.

Dostluk Spor Kulübü’nün yeni transferi Hande Güven ise, “Dostluk Spor’un idari ve antrenör ekibi ile kulüp yapısı benim burada oynamamdaki en büyük etken olmakla beraber, kulübün bu sezon ve bundan sonraki uzun vadeli hedefleri beni heyecanlandırıyor” şeklinde görüş bildirdi.

Hande Güven ayrıca, Dostluk Spor ile çok önemli başarılar kazanacaklarına inandığını ve başarılı olmak için takım olarak elinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Bu yazı 1918 kere okundu.