Galatasaray’dan TKB2L’ye!

Paylaş
 

Galatasaray’dan Bölgesel Lig’e

KBBL’de mücadele eden Dostluk Spor Kulübü, Galatasaray forması giyen 1997 doğumlu ve 1.75 boyundaki Seda Deniz’i kadrosuna kattı.

Galatasaray altyapısında yetişen ve 2013-2014 sezonundan bu yana sarı-kırmızılıların A Takım Kadrosu’nda kendisine yer bularak Süper Lig ve EuroLeague arenasında mücadele eden 18 yaşındaki combo guard Seda Deniz, çifte lisans ile 2015-2016 sezonunda Dostluk Spor’da forma giyecek.

Genç yaşına rağmen, kariyerine 2 Süper Lig Şampiyonluğu ve 1 EuroLeague Şampiyonluğu gibi üst düzey başarılar da sığdıran ve aynı zamanda altyapı milli takımlarımızda defalarca forma giyen Seda Deniz, maç tecrübesi kazanmak ve oyununu geliştirmek adına Dostluk Spor’u tercih ettiğini belirtirken, “Umuyorum ki Dostluk Spor’un sezon hedeflerini gerçekleştirmesinde, önemli bir rol oynayacağım. Transferimde kolaylık sağlayan kulübüm Galatasaray’a ve Ekrem Ağabey’e (Memnun) ve beni kadrolarında görmeyi çok arzu eden Dostluk Spor Kulübü yöneticilerine teşekkür ederim” diye konuştu.

Hedeflenen yatırımların asıl meyvesi olan genç sporculara katkı sağlamak olduğunu söyleyen Dostluk Spor Sportif Koordinatörü Davut Güngör ise, “Sporcularımızın gelişimi ile kulübümüzün başarısı artacaktır. 22 yıllık basketbola yapılan yatırımın artık A Takım seviyesinde başarılarla taçlandırılması gerektiğine inanıyoruz. Sezon hedefimiz, gelecek sezon 1. ligde mücadele etmek ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Çok değerli bir ekibe sahip kadromuza Seda Deniz gibi genç ve yetenekli bir ismin dahil olması, bizlere ve sporcularımıza çok önemli katkılar sağlayacaktır. Transferin gerçekleşmesinde kolaylık sağlayan Galatasaray yöneticilerine ve antrenörlerine teşekkür ediyoruz” dedi.

– See more at: http://basketbolig.com/haber/galatasaraydan-bolgesel-lige/8981/#sthash.fBHwu30S.dpuf

http://jwsbasketball.org/galatasaraydan-tkb2lye/

Bu yazı 1933 kere okundu.