Fatma Ata Dostluk Spor’da

Paylaş
 

Bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde başarı parolası ile yola çıkan Dostluk Spor Kulübü, İstanbul Üniversitesi’nden Fatma Ata’yı kiralık olarak kadrosuna kattı.

Önemli transfer hamleleri ile yeni sezona hazırlanan Dostluk Spor Kulübü, Kadınlar Basketbol Süper Lig takımlarından İstanbul Üniversitesi’nde forma giyen, 1996 doğumlu genç oyun kurucu Fatma Ata ile kadrosunu daha da güçlendirdi.

Geride kalan sezon, Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ni namağlup şampiyon tamamlayan Basketbolu Geliştirenler Derneği takımında önemli süreler alan genç yıldız adayı, forma giydiği 21 karşılaşmada 6.9 sayı, 2.5 ribaund, 1.1 asist ve 1.6 top çalma ortalamaları ile şampiyon takımına katkıda bulunmuştu.

Dostluk Spor Kulübü adına konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Güngör, “Hedefimiz TKB2L’de şampiyon olmak ve bu doğrultuda da transfer çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Fatma Ata, İstanbul Üniversitesi altyapısında yetişmiş ve birçok başarı elde etmiş gelecek vaat eden genç bir sporcudur. Bu transferin, kulübümüzün hedeflerine ulaşması için çok önemli olduğuna inanmakla beraber, Fatma Ata’nın basketbol kariyeri için de faydalı olacağı kanısındayım diye” konuştu.

Transfer çalışmalarının devam ettiğini belirten Mahmut Güngör, diğer transferlerini de yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını dile getirdi.

Dostluk Spor Kulübü’nün yeni transferi Fatma Ata ise, hem kendi hedeflerine ulaşmak hem de Dostluk Spor’un şampiyonluk hedefine katkıda bulunmak adına elinden geleninin en iyisini yapacağını ifade etti.

Bu yazı 1866 kere okundu.