Dostluk Spor’un Rakipleri Belli Oldu

Paylaş
 

Bu sezon Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi’nde mücadele edecek olan Dostluk Spor Kulübü’nün, 2015-2016 sezonundaki rakipleri bugün çekilen kura ile belli oldu.

3 grupta toplamda 29 takımın mücadele edeceği Türkiye Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligi’nde 2015-2016 sezonunun kuraları, Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı odasında çekildi. Kura çekiminde, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörü Ayhan Özgümüş, TBF Ligler Direktörlüğü yetkilileri ve Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ile kulüp temsilcileri katılım gösterdi.

Kura çekimi sonucunda Dostluk Spor Kulübü, 2015-2016 sezonunda A Grubu’nda birbirinden zorlu rakipleri ile mücadele edecek. Dostluk Spor Kulübü, grupta; Basketbolun Yıldızları, Bosna Basket Spor Kulübü, Bursa Zeytinspor, Çekmeköy Spor Kulübü, Edirne Oluşum Gençlik, Eskişehir Gelişim Spor Kulübü, İzmit Belediyespor Kulübü, Küçükçekmece Basketbol ve Sakarya Üniversitesi ile kıyasıya mücadele edecek.

7 Kasım’da start alacak olan KBBL’de sezonu ilk iki sırada tamamlayarak adını bir üst lige yazdırmak olacak Dostluk Spor Kulübü, sezonun ilk maçında Basketbolun Yıldızları takımına konuk olacak. Yaptığı transferler ile sezona iddialı bir şekilde girmeye hazırlanan Dostluk Spor Kulübü, ilk maçında deplasmanda galibiyet almayı hedefliyor.

Öte yandan bugün yapılan açıklamada, KBBL’de sezonun Bölgesel Lig statüsünde başlayacağı, 2. turdan itibaren ise Kadınlar Basketbol 2. Ligi statüsüne geçileceği kaydedildi.

Kura çekimi hakkında konuşan Dostluk Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Davut Güngör: “Öncelikle yeni sezonun tüm takımlar adına hayırlı olmasını diliyorum. Yeni bir lig, yeni takımlar, yeni bir heyecan. Umuyorum ki kazasız, belasız ve sakatlıksız bir sezon olur. Dostluk Spor Kulübü olarak hedefimiz, sezonu ilk 2 arasında tamamlayarak adımızı bir üst lige yazdırmak ve çalışmalarımızı da bu doğrultuda yaptık. Her şeyden önce kulübümüzün kültürüne ve misyonuna yakışır bir şekilde mücadele edeceğiz ve elimizden gelenin en iyisini yaparak başarılı bir sezon geçireceğiz” diye konuştu.

Bu yazı 2019 kere okundu.