Dostluk Spor’dan Bir Can Bin Umut Derneğine Destek

Paylaş
 

Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destek ile fark yaratan ve toplumsal konularda başarılı pek çok projeye imzasını atan Dostluk Spor Kulübü, çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. 1973 yılında kurulan kulüp, şimdi de Bir Can Bir Umut Derneği’nin umut ışığı olduğu Serebral Palsi hastası çocuklara verdiği destek ile farkındalık yaratıyor.

Dostluk Spor Kulübü, Cansel Kirman’ın kurucusu olduğu ve Serebral Palsi hastası çocukların hayata tutunmasını yegane hedef olarak belirleyen Bir Can Bin Umut Derneği’ne destek oluyor. Kulüp yöneticileri, bu sene 2.’si düzenlenen Dünya Serebral Palsi Haftası kapsamında, bu önemli hastalık için göstermiş olduğu hassasiyet ve uygulayacağı projeler ile toplumda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Mahmut Güngör Başkanlığında faaliyetlerini sürdüren Dostluk Spor Kulübü, engelli basketbol takımıyla daha önce göstermiş olduğu hassasiyeti şimdi de Serebral Palsi hastaları için gösteriyor. Kulübün bünyesinde bulunan çeşitli branşlarda yer alan gençlere ve ailelerine, Bir Can Bin Umut Derneği işbirliği ile bu önemli hastalıklar adına bilgilendirme seminerleri düzenleyecek olan Dostluk Spor Kulübü ayırca ilerleyen günlerde ünlü isimleri de proje içerisine katarak, toplumu bilinçlendirmeye yönelik bir çok çalışmayı hayata geçirecek.

Serebral Palsi Hakkında
Serebral palsi, bebeklikte ya da çocukluk çağının başlarında yani beynin gelişimi sırasında yaralanma ya da anomali yüzünden meydana gelen ve vücut hareketlerini ve kas koordinasyonunu kalıcı bir şekilde etkileyen nörolojik bir bozukluktur. Serebral palsi hastalığı, hareket sistemini, kas kontrolünü, kas koordinasyonunu, kas tonunu, refleksleri, vücut duruşunu (postür), dengeyi, oral (ağız) motor fonksiyonlarını doğrudan etkiler.

Davut Güngör: ”Serebral Palsi Hastaları Her Yerde Özgür Olabilmeli”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Dostluk Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Davut Güngör, “Spor adamları ve bir spor kulübünün en önemli misyonu sosyal sorumluluktur. Biz de Dostluk Spor Kulübü olarak bu yolda farkındalık yaratacak çalışmaları uzun yıllardır yapmakla beraber artık daha fazla ihtiyaç sahibi çocuğa ulaşmak, geniş kitlelerde farkındalık uyandırarak sporda engeli ortadan kaldırmak amacıyla büyük ölçekli çalışmalar yürütmeye devam edeceğiz” dedi.

Güngör, “Özellikle gençlerin ve toplumun bu konuda bilinçlenmesini ve umutla destek bekleyen Serebral Palsi hastası çocuklar için gerekli desteği Dostluk Spor Kulübü olarak sağlayacağız ve sağlanmasına katkıda bulunacağız. Serebral Palsi hastası çocuklar, her yerde eşit şartlarda sosyal aktivitelerini gerçekleştirmeli, her yerde olmalı, her yerde oynamalı. Kurucusu ve dernek başkanı Cansel Kirman’ın değerli ve özverili çalışmalarına destek olmak ve bu amaç doğrultusunda maksimum sayıda çocuklarımıza destek sağlayacak olmaktan Dostluk Spor Kulübü ailesi olarak büyük mutluluk duymaktayız” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu yazı 2059 kere okundu.