Dostluk Spor Kadın basketbol A takımı, eski sporcusu Furkan Kızılay ile Survivor öncesi bir araya geldi…

Paylaş
 

Dostluk Spor Kadın basketbol A takımı, eski sporcusu Furkan Kızılay ile Survivor öncesi bir araya geldi…

Dostluk Spor, ülkemizin ilk kadın kulübü olma ünvanına sahip olmanın yanı sıra (1973) uzun yıllardır sporun her dalında insana hizmet etmeye devam ediyor.

Ana lokomotifi basketbol olan kulübümüz birçok milli sporcu yetiştirmenin beraberinde bünyesinde birçok ünlü medyatik sanatçı da yetiştirdi.

Ünlüler grubu ile Survivor’a katılacak olan Furkan Kızılay, sporculuk hayatının başladığı ve Kadınlar 2.liginde mücadele etmekte olan kulübü ile bir araya geldi.

Sporcularla sohbet edip basketbol maçı yapan KIZILAY, takıma başarılar dilerken sporculara da çalıştıkları kulübün ne denli değerli olduğunu anlattı.

Dostluk Spor Kulübü sportif koordinatörü Davut GÜNGÖR; “Kurucuları arasında olduğum ve uzun yıllardır çeşitli spor branşlarında hizmet veren kulübümüz; değerli başarılar kazandı, değerli sporcuları Türk sporuna kazandırdı, birçok sosyal sorumluluk projesi yaparak ülkemizde öncülük yaptı ve çalışmalarına devam ediyor.

Havuç lakabıyla bilinen Furkan Kızılay sporcumuz olmasının yanı sıra kardeşimiz kadar değerli, özel biri. Her an yanımızda ve kulübümüze destek oluyor. Kendisine teşekkür ediyor ve Survivor da başarılar diliyorum.

Dostluk Spor’da Çağatay Ulusoy, Aykut Yılmaz ve Yüksel Yavuz gibi önemli değerler de yetişti.

Bunların yanı sıra Milli sporcular yetiştiren kulübümüz geçen yıl profesyonel olarak Kadınlar 2.Liginde başarılı bir şekilde mücadele ederek Final 8’e kalma başarısı gösterdi. Geçen sezon kurulan takımımızdaki sporcuların kendilerini geliştirerek bugün süper ligde oynuyor olmaları bizleri onurlandırmaktadır.

Bu sezon ise hedefimiz yine ülke sporuna hem değerli sporcular kazandırmak hem de Kadınlar 1.Ligine yükselen takımlardan biri olmak istiyoruz.” dedi.

Furkan Kızılay;

Kurucusu olduğumuz Dostluk Spor yıllardır sporcu yetiştirmeye devam ediyor. O sporculardan bir tanesi de benim. Şuanda da Bayan Basketbol Kategorisi’nde 2.Lig’de mücadele veriyoruz. Hedefimiz 1. Lig’e çıkmak çünkü 1. Lig’in Dostluk’a ihtiyacı var. Dostluk Spor’a ihtiyacı var. İnşallah bundan sonra da iyi sporcular, iyi insanlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Dostluk Spor her zaman var oldu, var olacak.

Furkan Kızılay ve Dostluk Spor video lingler ;

https://youtu.be/cFONQqT6Lx8

 

https://www.youtube.com/watch?v=2WswL-xE6Ng

 

https://youtu.be/U4glfsWFNIA

https://youtu.be/xFR6xe0zmjI

Bu yazı 1933 kere okundu.