Basketbol performans CUP başladı (Hürriyet Haber)

Paylaş
 

http://www.hurriyet.com.tr/basketbol-performans-cup-basladi-40066193

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Basketbol Performans Cup,  Bahçelievler Belediyesi’nin destekleri ile Siyavuşpaşa Spor Komleksi’nde başladı. Tüm erkek ve kız basketbol kategorilerinde düzenlenen organizasyona 2013 yılında 30, 2015 yılında da 65 takım katılmıştı.

Türkiye’nin en geniş çaplı özel altyapı ligi olan Basketbol Performans Cup’ta, genç yetenekler; mini minik, minik, küçük, yıldız, genç erkekler, küçük kız, yıldız kız ve genç kız kategorilerinde mücadele ediliyor.

Organizatörlerden Ender Kaya turnuva ile ilgili şöyle konuştu: “Basketbol Performans Cup’un kuruluş amacı; hayalleri basketbolcu olmak olan çocukların kendilerini özel hissedecekleri bir ortamda basketbol oynamalarını sağlamaktı. Bunu yapmak için tüm altyapı liglerinden farklı, adeta profesyonel liglerdeki gibi istatistik, görüntü, haftanın panoraması, haftanın takımı, antrenörler ile röportajlar gibi birçok detayı ön planda bulundurarak mücadele ve rekabet ortamını üst düzeye çekip ülke basketboluna kaliteli sporcular kazandırmayı amaçladık.

Sosyal sorumluluk projeleri ile sporcuların farkındalıklarını artırmak ve tabiiki topluma yararlı birer birey olmalarında sporculara yol göstererek 5. sezonumuza giriyoruz. Her geçen gün katılımcı takımların artması bizim en büyük motivasyonumuz. Önce 300 kişi ile başlayan ve bu sene 850 sporcuya hizmet veren organizasyonumuzdaki hedefler her geçen sene daha da artıyor.

bp....

Hedefimiz; Sporcuları temsil edebilecek bir marka ile Bp Cup’ı Türkiye geneline yaymak ve 81 ilde 81 turnuva ile her yıl 10.000’lerce sporcunun hayali olan kendini özel hissedebilecekleri bir turnuva inşa etmek ve burdan aldığımız datalarla milli takımlarımıza katkıda bulunmaktır. Türkiye Basketbol Federasyonu onaylı bu ligde bize destek olan hakem kuruluna, Federasyonumuza ve salon desteğiyle adımlarımızı büyütmemize olanak sağlayan Bahçelievler Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız.”

 

Bu yazı 1990 kere okundu.