Bakırköy’ün Takımı

Paylaş
 

dsk.......

BAKIRKÖY’ÜN KULÜBÜ AMA MAÇLARINI BAHÇELİEVLER’DE OYNUYOR”

22 yıldır Bakırköy’de alt yapı faaliyetlerini sürdüren, Bakırköy’ün tek profesyonel Kadın Basketbol A Takımı olan ve Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele eden Dostluk Spor Kulübü, 1. Lig’e çıkmayı hedefliyor.
Dostluk Spor Kulübü Sportif Direktörü Davut Güngör, en büyük hedeflerinin Bakırköylü sporcuların ağırlıkta olduğu bir takımla Kadınlar 1. Lig’ine yükselmek olduğunu ifade ederken, en büyük üzüntülerinin ise Bakırköy’de maçlarını oynayacakları spor salonu olmadığından dolayı Bahçelievler Belediyesi’ne ait kapalı spor salonunda maçlarını oynamak zorunda kalmaları olduğunu söyledi.
En önemli sorunlarının başında salon sıkıntısı geldiğini kaydeden Güngör, Bakırköy Belediyesi’nin Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde bulunan Basketbol Salonu’nu kullanmak istediklerini fakat belediyeden izin çıkmadığı için maçlarını Bahçelievler Belediyesi’nin spor salonunda oynadıklarını ve bunun da Bakırköy’de bulunan Dostluk Spor Kulübü için üzüntü verici olduğunu ifade ederek, “Belediye başkanımız göreve geldiği günden itibaren kendisi ile görüşmek istedik fakat bir türlü randevu alamadık. Başkan yardımcılarıyla, başkanın danışmanlarıyla görüştük. Atatürk Spor ve Yaşam Köyü’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nu kullanmak istedik. Gerekirse buranın bakımını biz yapalım. Belediye sadece bize salonu tahsis etsin. Bakırköy’ün kulübü maçlarını Bakırköy’de oynasın dedik. Fakat hiçbir yanıt alamadık. Daha sonra Bahçelievler Belediyesi’ne müracaat ettik. Onlar da hemen kabul ettiler. Bize maçlarımızı oynamak üzere salonu tahsis ettiler.” dedi.
“BAHÇELİEVLER’DE OYNAMAK BİZİ ÜZÜYOR”
Güngör ayrıca her yıl binlerce sporcunun katıldığı uluslararası bir basketbol turnuvası düzenlediklerini bu turnuvanın Basketbol Federasyonu tarafından elit turnuvalar arasında yer aldığını, bu turnuvayı da Bakırköy’de düzenlemek istediklerini ve yine Bakırköy Belediyesi’den salon kullanımı için izin çıkmadığını belirterek, “Turnuvayı yıllardır düzenliyoruz. Binlerce sporcu katılıyor. Biz istedik ki, bu turnuvayı bölgemizde Bakırköy’de düzenleyelim. Buradaki spor salonunda yapalım. Belediyemiz de bu turnuvanın pastasını yesin. Hem belediyemiz hem de Bakırköy için güzel bir tanıtım olsun. Ama belediyemiz maalesef bu konuda da bize hiçbir cevap vermedi. Bunun üzerine yine Bahçelievler Belediyesi ve Belediye Başkanı Osman Develioğlu bu turnuva için bize salon tahsis etti. Çok güzel bir turnuva oldu. Bütün medya kuruluşları da turnuvayı takip etti. Ve medyada Bahçelievler Belediyesi’nin reklamı olmuş oldu. Biz isterdik ki, kendi ilçemizin belediyesi bu reklamı yapsın. Ama olmadı. Bu sene de bu turnuvayı düzenliyoruz ve yine Bahçelievler Belediyesi’nin salonunda düzenleyeceğiz. Maçlarımızı orada oynamamız, bu tür güzel organizasyonları orada yapmamız bizi üzüyor. Gerçekten üzüyor.” diye konuştu.
“MADDİ ANLAMDA HİÇBİR BEKLENTİMİZ YOK”
Belediyeden maddi anlamda hiçbir beklentilerinin olmadığının altını çizen Sportif Direktör Güngör, “Bizim tek isteğimiz.  Kapalı Spor Salonu’nda maçlarımızı oynamak. Gerekirse bakıma ihtiyacı varsa bakımını da biz yapalım. Bakırköy’ün bir kulübü olarak maçlarımızı Bakırköy’de oynayalım. Başkanımız da arada bir maçlarımıza gelsin. Tek isteğimiz bu.” dedi.
“HEDEFİMİZ 1. LİG’E ÇIKMAK”
Dostluk Spor Kulübü’nün tarihi hakkında da bilgiler veren Güngör, “Dostluk Spor Kulübü 1973 yılında Kadıköy Moda’da kurulmuş. Kurulduğunda Türkiye’nin ilk kadın futbol kulübü olarak kurulmuş. Daha sonra 1994 yılında yönetim değişikliği olmuş ve kulüp Bakırköy’e taşınmış. Bakırköy’de futbolun yerine basketbol branşında alt yapı çalışmalarına ağırlık vermiş. Şu an halen basketbolun dışında, voleybol, tenis ve yüzme branşlarında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ama özellikle kadın basketbolunda adından söz ettiren ve Bakırköy’ün tek profesyonel takımı. 22 yıldır Bakırköy bölgesinde birçok başarıya imza atan kulübümüz, 2015-2016 sezonunda Kadınlar 2. Ligi’nde oynayan başarılı bir takım yaratarak yine Bakırköy bölgesinde oturan sporcular ağırlıkta bir takımla 1.Lig’e çıkmayı hedefliyor.” diye konuştu.
Dostluk Spor Kulübü’nde 450 sporcuya spor yaptırdıklarını ve çalışmalarını Bakırköy İmam Hatip Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda sürdürdüklerini de kaydeden Güngör, “Sporcularımızın yüzde 80’i Bakırköy’de ikamet eden sporcular. Her yaş kategorisinde liglere katılan ender kulüplerden birisiyiz. Kulübümüz çalışmalarını İmam Hatip Lisesi Spor Salonu’nda sürdürüyor. Kulüp idari binamız da bu okulun içinde bize ayrılan bir göz oda. Böyle bir ortamdan başarılı sporcular yetiştiriyoruz. Bunun en büyük nedeni de antrenörlerimizin bilgi, birikim ve deneyimleri ile sporcularımızın üstün gayretidir.” dedi.
“BAKIRKÖY’DE POTANSİYEL VAR”
Daha önce Bakırköy Spor ile Türkiye Şampiyonluğu yaşadığını ve Galatasaray, İstanbul Üniversitesi, Fenerbahçe, TED Ankara Kolejliler ile Mersin Üniversitesi’nde aynı zamanda Milli takımlarda uzun yıllar görev yaptığını da ifade eden Davut Güngör, Bakırköy’de özellikle basketbol anlamında çok ciddi bir potansiyel olduğunu ve gençlere imkan yaratıldığı taktirde geçmişte olduğu gibi gelecekte de Bakırköy’den çok önemli sporcuların yetişebileceğini de söyledi.
Dostluk Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Davut Güngör, yaşadıkları sorunların önümüzdeki dönemlerde giderileceğini de umduklarını belirterek, tüm sporcuların ve ailelerin yeni yılını kutladı.

http://www.atakoygazete.com.tr/hb160115.html

 

hb16011502

Bu yazı 3504 kere okundu.