Alt Yapı Sporcularımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Spor ve Gençlik Bayramını Kutladı

Paylaş
 

Altyapı Sporcularımız bugün düzenlenen törene katılarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Spor ve Gençlik Bayramını Kutladı.

Bakırköy de düzenlenen törene katılan sporcularımız, burslu olarakokudukları Özel Yavuzlar Temel Lisesi öğrencileri ile birlikte katıldıkları törende ilgi ve takdir topladı

Gelecek nesillerimizin bu güzel değeri yaşamaları ve yaşatmalarının önemli olduğunu söyleyen kurucu başkanlar Emin Kızılay ve Mahmut Güngör, en önemli misyonumuz olan sağlıklı başarılı ve ülkemize faydalı nesiller yetiştirmek tir.

Gençlerimizin düşünebilen, fikirleri olan eğitim seviyesi üst düzey ve yaşıtlarına örnek teşkil eden üretken başarılı sporcular yetiştirmekten onur duyuyoruz dediler.

Kızılay ve Güngör;
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 96. yılı kutlu olsun.
96 yıl önce bugün, Bandırma Vapuru Samsun’a yanaşmış ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, bağımsızlık için milletçe yürüdüğümüz uzun ve zorlu yolun ilk adımını atmıştı. Atatürk, uzun süren milli mücadele ve fedakarlıkların sonucu doğan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni ise Türk gençliğine emanet etmişti.

Dostluk Spor Olarak, Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutlarken, Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyoruz.

 

Bu yazı 1657 kere okundu.