Şampiyona’da Bakırköy’ü temsil edecekler…(Gazete 365 haber)

Paylaş
 

İstanbul müsabakalarında başarısıyla göz doldurarak Bakırköy’ün gururu olan Özel Yavuzlar Temel Lisesi Bayan Basketbol takımı, Türkiye Şampiyonası için Uşak’a törenle uğurlandı.

Bakırköy Bölgesinde önemli hizmetlerde bulunan Dostluk Spor Kulübü altyapı sporcularından oluşan Lise kız basketbol takımı, İdareci Mahmut GÜNGÖR (Dostluk Spor Kurucu Başkan), başarılı antrenör Batuhan ALA (Dostluk Spor A kadın basketbol takımı yard.antrenörü, altyapı sorumlusu ve yıldız kız takım baş antrenörü) ve öğretmenleri Engin ÇİNİBULAK (Dostluk Spor Voleybol takımlar sorumlusu) ile Uşak’a gitti.

Başarılı Antrenör Batuhan ALA; kulüp okul işbirliği çerçevesinde başarılı bir şekilde çalıştığımız Yavuzlar Eğitim kurumları adına turnuvaya katılacağız. Kulüplerde de Türkiye şampiyonasına gitmeyi hakeden sporcularımla gurur duyuyorum. Amacımız hem eğitim hem de spor yaşamlarında başarılı gençler yetiştirmektir. Bunun için de sporcularımızın eğitim burslarını veren YAvuzlar Eğitim kurumlarına teşekkür ediyorum. Bizler de buna karşılık tüm gücümüzle hem sporcularımızın hem kulübümüzün hem de ortak çalıştığımız okulumuzun başarısı için elimizden geleni yapacağız dedi.

Eğitimdeki başarısıyla adından söz ettiren Bakırköy Özel Yavuzlar Temel Lisesi, kültürel ve sportif başarısıyla da dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Özel Yavuzlar Temel Lisesi Bayan Basketbol takımı, İstanbul’daki müsabakalarda elde ettiği başarının ardından Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.
Uşak’ta gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonası’nda Bakırköy’ü temsil edecek olan Özel Yavuzlar Temel Lisesi Bayan Basketbol takımı, okulda yapılan törenle uğurlandı. Yavuzlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Yavuz da sporcuları tek tek kutlayarak, başarılarının devamını diledi.
Gazete365’e konuşan Yavuzlar Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Yavuz, “Eğitimdeki farkımızın yanı sıra, kültürel ve sportif alanda da aldığımız sonuçlar, kurumumuzun başarısını gösteriyor. 25yıllık bir birikimle, tecrübeli ve başarılı idare ve öğretmen kadrosuyla, eğitimde iyi bir yol kat ediyoruz. Yakın zamanda Paletli Bayan Yüzme müsabakalarında Avrupa 5.’si olan ve Türkiye’de de 1’inci, 2’nci ve 3’ncülükleri bulunan öğrencimiz, milli takım adayı Yasemin Ulucan’ın ardından basketbolda da başarılı almak bizi mutlu etti. İstanbul müsabakalarında ilk 6’ya girerek göğsümüzü kabartan ve Türkiye Şampiyonası’nda bizleri temsil etme hakkı kazanan bayan basketbol takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu. 365/Aykut Kaya

İstanbul müsabakalarında başarısıyla göz doldurarak Bakırköy’ün gururu olan Özel Yavuzlar Temel Lisesi Bayan Basketbol takımı, Türkiye Şampiyonası’na törenle uğurlandı.

Gazete 365 haber/dostlukspor/yavuzlareğitim kurumları

Bu yazı 3408 kere okundu.