Kulüp

Dostluk Spor Kulübü 1973 yılında ülkemizin ilk kadın futbol takımı olma unvanına sahip tarihi bir kulüp kulüptür.

6 Modalı kızın biz de erkekler kadar bu işi yaparız demesiyle kurulan kulüp, ülkemizde birçok kadın futbol kulübünün kurulmasına öncülük etmiştir.

Birçok başarı yakalayan Dostluk Spor kulübü, kadınların spora teşvik edilmesi ve sporda kadınların da başarılı olabileceklerini göstermiş oldular.

İlk kadın hakem Lale ORTA gibi birçok önemli değeri ülkemize kazandıran Dostluk Spor Kulübü belirlediği vizyonu ve misyonu doğrultusunda sürdürülebilir çalışmalar yapmaya devam etmektedir.

 

Dostluk Spor Kulübü 1996 yılında yönetim kurulunun değişmesiyle sporun birçok dalında ülkemize hizmet edebilmek ve çok sayıda genç sporcu adaylarına katkı sağlamak amacıyla çalışmalara başladı.

 

İstanbul’da birçok bölgede basketbol, futbol, cimnastik, yüzme, voleybol, tenis gibi branşlarda çalışmalar yürüttü.

Özellikle sosyal sorumluluk projeleri yaparak dezavantajlı gençlere (Engelli, madde bağımlı, sokak çocukları, maddi durumu yetersiz çocuklar vb) değerli hizmetler verdi.

Engelli sporcularımızın Bocce de aldığı Avrupa 3.lüğü ve Bisiklet yarışında Dünya 1.liği onur duyacağımız önemli başarılarımızın başında geldi.

1996 dan günümüze birçok branşta Milli sporcular yetiştiren Dostluk Spor Kulübü, ülkemizin önde gelen kulüplerine gönderdiği sporcular hem Milli takımlara hem de ülke sporuna önemli hizmetlerde bulunmaya devam etmektedir.

Kadınların başarabilme ve sosyal yaşamda söz sahibi olabilmeleri adına özellikle kadın basketboluna yatırım yapan kulübümüz, 2015-2016 sezonunda kadınlar basketbol bölgesel ligine katılma kararı aldı.

Henüz ilk sezonu olmasına karşın A kadın basketbol takımımız önce kadınlar bölgesel liginden 2.lige yükselme başarısı gösterdi. Aynı sezonun devamında kadınlar 2.liginde play off grubuna kalarak kadınlar 1.ligine yükselme müsabakaları olan Final 8’e kalmayı başardı.

2016-2017 sezonunda kadınlar basketbol 2.liginde mücadele eden takımımızın yanı sıra altyapı kız takımlarımız ve altyapı sporcularımızdan oluşan lise okul takımlarımız katıldıkları liglerde başarılı bir şekilde mücadele etmektedirler.

 

Dostluk Spor Kulübü olarak kendi yolumuzda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Amacımız Kulübümüzü her açıdan bir önceki seneden daha üstün hale getirmek. Dostluk Spor Kulübü Ailesine ve taraftarlarımıza başarılı ve keyifli bir sezon diliyoruz.