Kavazoğlu Kardeşler Dostluk Spor’da

Paylaş
 

Bu sezon Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’ne şampiyonluk parolası ile başlayan Dostluk Spor Kulübü, Yelda Kavazoğlu ve İrem Kavazoğlu transferleri ile mevcut kadrosunun gücüne güç kattı.

Yıldız, Genç, Ümit ve A Milli Basketbol Takımlarımızda başarı ile görev yapan ve aynı zamanda Dostluk Spor Kulübü’nde yetişmiş olan, 1990 doğumlu ve 1.92 boyundaki Yelda Kavazoğlu, oynadığı pivot pozisyonunda mevkisinin en iyileri arasında gösteriliyor. Kariyerinde daha önce, Türkiye’nin en prestijli takımlarının başında gelen İstanbul Üniversitesi forması giyen ve Süper Lig deneyimi de bulunan başarılı oyuncu, 2005 yılından bu yana milli takımımızın çeşitli kategorilerinde de görev yaptı. Dostluk Spor Kulübü ayrıca, yine daha önce İstanbul Üniversitesi deneyimi olan ve hem kulübü ile hem de milli takımın çeşitli kategorilerinde ay-yıldızlı formayı başarı ile taşıyan İrem Kavazoğlu takviyesi ile kadrosunu güçlendirdi.

Yeni transferleri Yelda Kavazoğlu’nun, uzun yıllar İstanbul Üniversitesi ile Süper Lig’de oynadığını belirten Kulüp Başkanı Mahmut Güngör; “Bu sezon TKB2L’de şampiyonluk hedefi ile kurulan takımımıza, daha önce kulübümüz altyapısında yetişmiş ve tüm jenerasyonlarda Milli formayı giymiş Yelda’yı dahil etmekten dolayı çok memnunuz. Kariyeri boyunca elde ettiği başarılar ile göğsümüzü kabartan eski oyuncumuzun, yeniden Dostluk Spor’da oynaması bizleri çok mutlu etti” diye konuştu.

Hedefledikleri yolda, gerçekleştirdikleri 3 önemli transferi yakın zamanda kamuoyuna açıklayacaklarını söyleyen Güngör, “Kulübümüzün 21 yıllık başarılı altyapı geçmişini taçlandıracak olan TKB2L’deki A takımımıza, bu uzun yolda başarılar dilerim” diyerek sözlerini noktaladı.

“Basketbola başladığım kulübümde yeniden oynamak, beni basketbola kazandıran ve benim için geçmişte çok emek harcayan antrenör ağabeylerim ile yeniden birlikte çalışmaktan dolayı çok mutluyum” diyerek sözlerine başlayan yeni transfer Yelda Kavazoğlu, “Biz büyük bir aileyiz ve bu ailenin çok önemli işler başaracağına inanıyorum” dedi.

Kavazoğlu, “Hayatımda çok değerli bir yeri olan ve beni basketbola kazandıran Davut Güngör için ve aynı zamanda parçası olduğum kulübümün hedeflerine katkı sağlamak için buradayım. Geçmiş yıllarda defalarca olduğu gibi, Davut koç ile yeniden hedefimize ulaşacağımız inancındayım” diye konuştu.

Bir diğer yeni transfer İrem Kavazoğlu ise; “Hem kendime hem de kulübüme katkı sağlayıp, Dostluk Spor’da başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi.

Bu yazı 1959 kere okundu.