İrem Kanberoğlu Dostluk Spor’da

Paylaş
 

2015-2016 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek olan ligin iddialı ekiplerinden Dostluk Spor Kulübü, İrem Kanberoğlu transferi ile kadrosunu güçlendirdi.

2015-2016 sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol 2. Ligi’nde mücadele edecek olan ligin iddialı ekiplerinden Dostluk Spor Kulübü, İrem Kanberoğlu transferi ile kadrosunu güçlendirdi. Daha önce Hande Güven, Fatma Ata, Ece Portakal, Yelda Kavazoğlu gibi önemli isimleri kadrosuna katan Dostluk Spor Kulübü, 1997 doğumlu ve 1.79 metre boyundaki İrem Kanberoğlu ile mevcut kadrosunu takviye etti.

Bayrampaşa Sancak ve Galatasaray altyapılarında sayısız maça çıkan ve önemli başarılar elde eden oyuncu, transfer döneminde Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi takımlarından İstanbulgücü ile anlaşmıştı.

Transfer hakkında konuşan Dostluk Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Davut Güngör, “Bu sene tüm çalışmalarımızı ligi en tepede bitirebilmek için yaptık. Bizim için zor bir sezon olacak çünkü ligdeki rakiplerimize baktığımızda önemli yatırımlar yapan takımlar olduğunu görüyoruz ancak biz tamamen başarıya konsantre olmuş bir ekibiz. Ligde yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala, artık transfer çalışmalarımızı noktalıyoruz. İrem, bizim uzun zamandır takip ettiğimiz ve kadromuza katmak istediğimiz bir oyuncuydu. Transfer imkanı bu seneye kısmet oldu. Yeni sporcumuza başarılarla dolu bir sezon diliyorum” dedi.

Yeni transfer İrem Kanberoğlu ise, “Kariyer hedeflerim doğrultusunda benim için en doğru adresin Dostluk Spor Kulübü olduğuna inandığım için buraya geldim. Burada gerek koçumuz Davut Güngör ve kulüp yöneticileri ile yaptığım görüşmelerde kulübün hedefleri ve vizyonu açıkçası beni çok cezbetti. Umarım yeni kulübümün başarılarında önemli paya sahip olacağım. Bir an önce yeni sezonun başlamasını iple çekiyorum” diye konuştu.

Bu yazı 1927 kere okundu.