Dostluk Spor’un Milli Gururu

Paylaş
 

Misyonu; Türk sporuna zeki, çevik ve ahlaklı sporcu ve spor adamlarını yetiştirerek, Milli takımın başarılarına katkıda bulunmak olan Dostluk Spor Kulübü, altyapı oyuncusu işitme engelli Çağla Uzundurukan’ın Avrupa İşitme Engelliler Basketbol Kupası kadrosuna seçilmesinin gururunu yaşıyor.

Sporda engel tanımayan Dostluk Spor Kulübü, henüz 15 yaşındaki Çağla Uzundurukan’ın üstün yeteneğini göz ardı etmemiş ve kendisine A Takım’da yer vermişti. Aynı zamanda işitme engelli olan sporcu, başarılı performansı sayesinde 25-29 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa İşitme Engelliler Basketbol Kupası seçmelerine katılma hakkı kazandı. Daha önce de engelli sporculara göstermiş olduğu hassasiyetle bilinen Dostluk Spor Kulübü, Çağla Uzundurukan’la altyapısının gücünü ve sosyal duyarlılığını bir kez daha ortaya koydu.

Kulübün Sportif Koordinatörü Davut Güngör: “Oyuncularımıza vermiş olduğumuz emeğin karşılığını almanın ve kulübümüzün başlıca misyonlarından birini yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Karşılıklı vermiş olduğumuz emekler ve Çağla’nın başarısının karşılığını almak bizi kulüp olarak fazlasıyla mutlu etti. Dostluk Spor Kulübü olarak, daha önce de olduğu gibi sporun engel tanımadığını gözler önüne sererek alt yapımızın başarısını ortaya koyduk. İlerleyen zamanlarda da yetenekli sporcularımızın önünü açarak Türk sporuna katkıda bulunmaya devam edeceğiz” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Bu yazı 2062 kere okundu.